Direct naar inhoud

Wij steunen de oproep tot een culturele boycot van Israël

Gepubliceerd op:

De Kunstenbond steunt de oproep tot een culturele boycot van Israëlische organisaties en instellingen die medeplichtig zijn aan oorlogsmisdaden en de voortdurende genocide op de Palestijnen. Deze boycot is nadrukkelijk niet gericht op individuen, hun afkomst of identiteit.

Hoewel er een officieel staakt-het-vuren is afgekondigd, duurt het geweld in Gaza voort. Bovendien is de genocide in Gaza van de afgelopen twee jaar niet iets wat op zichzelf staat: al vele decennia maakt Israël zich schuldig aan grove mensenrechtenschendingen in bezette Palestijnse gebieden.

We wijzen daarnaast op de uitwissing van de Palestijnse cultuur en van Palestijns cultureel erfgoed door de vernietiging van cultuurhuizen, kerken, moskeeën en onderwijsinstellingen. Deze zogenoemde culturele genocide is in strijd met het fundamentele mensenrecht op de bescherming van culturele identiteit.

Culturele instellingen in Israël worden aan de andere kant onderdeel van propaganda waarin oorlogsgeweld wordt genormaliseerd en gelegitimeerd. Kunst en cultuur worden zo gebruikt om ernstige schendingen van mensenrechten te verdoezelen of te ontkennen. Als vakbond in de cultuursector roepen we op om deze vorm van artwashing van genocide tegen te gaan.

Ben jij kunstenaar, artiest of cultureel werker en heb je problemen (gehad) vanwege je politieke mening? Neem dan contact op met onze juridische helpdesk.

 Lees hier meer over de boycot.

Deel deze pagina