De Kunstenbond is de vereniging van en voor iedereen die werkt in de kunsten en de creatieve sector. Als verenigingsmanager zorg je ervoor dat we elkaar weten te vinden, van elkaar leren en elkaar versterken.

Onze ambitie

Het bestuur van de Kunstenbond heeft de ambitie om de vereniging te activeren en te verlevendigen. Als verenigingsmanager ben je daarvan de aanjager en zorg je voor een duurzame en effectieve verbinding met de achterban, leden en (nog) niet-leden van de Kunstenbond.

Je bent daarmee de spil in de driehoek vereniging, communicatie en belangenbehartigers en je werkt nauw en effectief met hen samen. Je begrijpt de verenigingsdynamiek en beweegt je gemakkelijk binnen de uiteenlopende werelden van onze creatieve doelgroep. Je hebt plezier in het verbinden, enthousiasmeren en motiveren van onze achterban. Je kent je weg in (online) community’s en weet handig in te spelen op zaken die daar spelen.

Het betreft een nieuwe functie die je deels zelf kunt inrichten, met als doel een structuur te creëren die leidt tot een actieve en energieke vereniging.

Dit ga je doen
 • Je bent de proactieve vinger aan de pols van onze achterban, je zoekt onze leden op, leert ze kennen en weet wat er bij hen speelt;
 • Je bouwt aan een actief ledenbestand en vindt zo ambassadeurs voor onze vereniging;
 • Je stuurt actieve leden aan, enthousiasmeert en stimuleert;
 • Je organiseert bijeenkomsten van kleinschalig tot grootschalig en geeft mede vorm aan campagnes;
 • Je begeleidt vakgroepsbesturen in hun plannen, de aansluiting met hun achterban en bewaakt daarbij de verenigingsdoelen;
 • Je zoekt actief naar zaken, groepen en mensen in bestaande (online) community’s en weet daarop in te springen;
 • Je rapporteert aan de driehoek vereniging, communicatie en belangenbehartigers over je bevindingen.
Dit verwachten we van je
 • HBO/WO werk- en denkniveau;
 • Je bent sociaal, legt makkelijk contact en hebt daar duidelijk plezier in;
 • Je bent motiverend en inspirerend;
 • Je bent zelfstandig en ondernemend;
 • Je hebt affiniteit met de kunsten en bij voorkeur een relevant eigen netwerk;
 • Je hebt kennis van het verenigingsleven en van de politieke omstandigheden waarin onze belangenbehartigers opereren;
 • Je hebt ervaring in het aansturen van vrijwilligers.
En dit kunnen wij je bieden
 • Een uitdagende functie in een groeiende organisatie, met veel ruimte voor eigen initiatief;
 • Een mooie werkplek in een oud industrieel pand in Amsterdam;
 • Eigen personeelsreglement van de Kunstenbond;
 • Een aanstelling van 1 jaar met uitzicht op een vast dienstverband;
 • Salaris maximaal € 3.700,- bruto per maand bij een fulltime dienstverband.
Wil jij de Kunstenbond mee helpen groeien?  

Stuur voor 10 december 2018 je motivatiebrief naar marieke@mariekenoordam.nl, t.a.v. Marieke Noordam, extern HR-adviseur. Of bel voor meer informatie:
06-46595121.

De Kunstenbond

 

De Kunstenbond is dé vakbond voor alle mensen die werken in de kunsten en de creatieve sector. We voeren een doorlopende lobby voor de sector, voor zelfstandigen én mensen in loondienst. We onderhandelen over cao’s en sociale plannen. We staan onze leden bij met trainingen, juridisch advies, het checken van contracten, korting voor op maat gesneden verzekeringen en tips over hun beroepspraktijk. Alles om ervoor te zorgen dat onze leden weten wat ze waard zijn! In ons team aan de Oostenburgervoorstraat in Amsterdam werken 22 professionals.