“Blijf je ontwikkelen, creatief én zakelijk. Denk niet alleen aan morgen, maar ook aan volgend jaar”
Mensen meenemen op een dynamische reis vol muzikale herinneringen. Voor Rashida Tauwnaar, beter bekend als DJ Shug La Sheeda, is dat het allermooiste aan haar beroep. Haar eigen muzikale reis begonmet zelfgemaakte mixtapes en bracht haar uiteindelijk op het podium bij grootheden zoals Lauryn Hill en Diana Ross. “Door muziek te delen geef ik mijn eigen verhaal terug aan de mensen.”
Hi Rashida, muziek lijkt een rode draad injouw leven. Is dat altijd al zo geweest?
“Ja, ik ben altijd al met muziek bezig geweest. Op de middelbare school maakte ik mixtapes op cassettebandjes. Het was altijd mijn droom om met muziek bezig te zijn. Maar het is pas echt begonnen toen ik stage ging lopen bij Studio West in Amsterdam, nu Meervaart Studio. Daar kreeg ik de creatieve vrijheid om mijn passie voor draaien te ontwikkelen.
Ik heb een brede, muzikale smaak en weerspiegelt in mijn sets. Ze vormen een dynamische reis door hip-hop, R&B, soul, Afro, dancehall, house en alles er tussenin. Ik verbind in mijn sets genres en vibes met elkaar. Die muzikale mix heb ik gedeeld op festivals en evenementen zoals Vunzige Deuntjes, Zomercarnaval Rotterdam, Lowlands, Down The Rabbit Hole, Keti Koti Festival, Milkshake, North Sea Jazz en The Black Achievement Awards. Andere hoogtepunten zijn het openen voor concerten van Lauryn Hill, Grand Master Flash, Diana Ross en Lionel Richie.”
Waar put je inspiratie uit?
“Ik haal mijn inspiratie uit wat er gebeurt in de wereld en uit mijn chosen family. Ik ben omringd door liefdevolle, warme mensen die me volledig steunen en dat geeft mij energie. Die uiteenlopende invloeden en diversiteit zie je terug in mijn mixtapes en sets, die gaan van Lauryn Hill tot Doe Maar.”
Wat zijn de belangrijkste ontwikkelingen op jouw vakgebied? En hoe sta je hier tegenover?
“Er is vooral veel vernieuwing binnen de technieken en veel nieuwe aanwas. Ik word heel blij als ik mijn kennis deel met jonge peers en ze zie stralen in het veld omdat ze in hun kracht staan.
Door Corona is het uitgaansleven en de clubbelevening heel erg veranderd. Dat is een uitdaging die ik ook voel. Ik heb nu 16 jaar ervaring en kan er goed mee om gaan, maar vasthouden aan hoe ik het al die jaren heb gedaan, blijft lastig.”
Hoe staat de culturele sector in Nederland er volgens jou voor op dit moment?
“In mijn ogen gaat het op dit moment goed met de culturele sector. De diversiteit neemt toe en we staan ervoor open om iedereen kennis te laten maken met cultuur. Maar nog niet alle jonge creatieven weten hun weg te vinden binnen het culturele landschap. Het zou fijn zijn als dit makkelijker wordt. Bijvoorbeeld door begeleiding vanuit de gemeente of andere instellingen. Neem een stadsschouwburg, daar zou je gewoon moeten kunnen aankloppen als jongere. Met alle veranderingen in het politieke landschap, maak ik me wel zorgen over de toekomst. Want kunnen wij creatieven ons hoofd straks nog boven water houden?
Welk advies heb je voor beginnende kunstenaars en andere makers in de culturele sector?
“Geloof in jezelf en houd vol totdat iemand je ziet. Blijf ontwikkelen op creatief gebied én op zakelijk en strategisch gebied. Denk niet alleen aan morgen, maar ook wat je volgend jaar wil doen.”